Chlór tabs 2 - dvojfázové chlorové tablety 250g 1kg

 
 
Dostupnosť Zvoľte variant Skladom Skladom
25 kg
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Cena €13,60 €36,80 od €13,60 bez DPH
€16,50 €44,50 od €16,50    
Kód tovaru 1479/1-0 1479/3-0 Zvoľte variant
Značka Chemoform CZ
Kategória Bazénová chémia
 

Tableta obsahuje dve časti - Rýchlorozpustný a pomalyrozpustné. Bezprostredne po aplikácii uvoľní 50 g chlóru, čím sa na krátku dobu ľahko zvýši hladina chlóru v bazéne. Ďalej ostane vo skimmeru multifuknční tableta, ktorá už uvoľňuje chlór cca 1 týždeň v bazéne o 20 m3.

Princíp použitia Dvojfázové tablety Chlór tabs 2:

Hodnota chlóru, ktorá sa bežne uvádza ako odporúčaná pre priebežnú úpravu bazénovej vody je vypočítaná tak, aby už účinkovala, ale ešte nemala negatívny dopad na zdravie kúpajúceho sa človeka. Hladina chlóru pridávaného priebežne do bazéna by sa mala pohybovať od 0,6 - 1,0. Toto rozpätie je za bežných podmienok dostačujúca, ale v prípade náhleho väčšieho zaťaženia bazéna, pri výkyvoch počasia alebo nárazovému preplnenie bazéne väčším množstvom osôb už chémie nemusí stačiť. Vo vode sa zvýši množstvo nežiaducich látok a dezinfekčné látok začne byť nedostatok. Vo vode sa môže táto nerovnováha prejaviť neskôr zezelenáním alebo iným zákalom v bazéne. Preto je vhodné raz za týždeň mierne zvýšiť hladinu dezinfekčné látky. Dvojfázová tableta je ideálne, užívateľsky príjemná kombinácia pomalorozpustných multifunkčných tabliet a chlórového šoku.

Dávkovanie:

Prvý dávkovanie: 2 tablety na 25m3 bazénovej vody každých 8 - 10 dní. Pre priebežnú údržbu dávkujte 1 tbl na 25m3 za 8 - 10 dní. Dávkujte toľko tabliet aby sa hodnota voľného chlóru držala nad úrovňou 3 mg / l. Tablety dávkujte vždy do skimmeru.

Používajte biocídne výrobky bezpečne. Pred použitím si prečítajte údaje na obale a pripojené informácie o prípravku.