Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Již brzy nové webové stránky 

Ako vybrať správnu infrasaunu?

Chcete svojmu telu dopriať príjemné a liečivé teplo? Najlepšou voľbou je kúpiť si infrasaunu. Jej prevádzka je ďaleko lacnejšie ako u klasickej sauny, má veľmi jednoduchú inštaláciu a navyše ju môžete umiestniť do najrôznejších miestností a dokonca aj na záhradu, to sú potom vonkajšie infrasauny. Pýtate sa podľa čoho domáci infrasaunu vyberať? Nasledujúce riadky vám pri výbere pomôžu.
 

Veľkosť

Najprv si stanovte, akú veľkú infrasaunu budete potrebovať. Zháňate infrasaunu pre 2 osoby, infrasaunu pre 3 osoby či infrasaunu pre 4 osoby? Na trhu je aj malá infrasauna pre jednu osobu, rovnako tak veľké infrasauny vhodné do wellness centier, do ktorých sa zmestí až 6 ľudí. S veľkosťou infrasauny tiež súvisí jej tvar. Najčastejšie je infrasauna v tvare obdĺžnika, ale môžete si kúpiť aj rohovú infrasaunu.
 

Materiál

Potom, čo už budete vedieť akú veľkosť a tvar má infrasauna mať, sa zamerajte na jej materiálové zloženie. Veľmi často je infrasauna vyrobená z kanadskej borovice, ide o tzv. Hemlock. Toto exkluzívne saunové drevo s jemnou štruktúrou je veľmi stabilný, minimálne pracuje a nekrútia sa. Infrasauna z hemlock je ideálny pre ľudí s alergiami na drevo, pretože nevydáva žiadnu vôňu a neobsahuje živicu. Ďalšími obľúbenými materiály na výrobu infrasáun je kanadský jedľovec a červený céder. Typ dreva vyberajte nielen podľa svojej momentálnej líbivosti, ale tiež nezabúdajte na to, aby infrasauna dobre zapadla do vášho interiéru. Väčšinou sú infrasauny umiestnené vnútri domu či bytu, takže na ne nepôsobí nepriaznivé vplyvy počasia. Ak by ste sa rozhodli pre nákup vonkajšie infrasauny, je potrebné, aby mala špeciálny povrchový náter, kvalitné strechu a silnejší izoláciu.
 

Typ ohrievača 

Tretím dôležitým bodom pri nákupe infrasauny je výber vhodného ohrievača čiže infračerveného žiariča. To môže byť trojakého typu, ako je vidieť na nižšie priložených obrázkoch. Najrýchlejšie infrasaunu vyhreje prvý zobrazený žiarič - svetelné keramické vykurovacie teleso (Red Light). To vyvinie povrchovú teplotu 300- 500 ° C, a je tak chránené špeciálnou ochrannou mriežkou. Rýchlu výhrevnosť má aj keramické vykurovacie teleso, ktoré má povrchovou teplotou 250-300 ° C, a preto je tiež chránené ochrannou mrežou. Tretí typ - karbónové ohrievač sa zahrieva o niečo pomalšie, ale distribúcia infračervených lúčov je oveľa rovnomernejšie a efektívnejšie. Jeho povrchová teplota zvyčajne dosahuje 70-80 ° C, takže sa ho môžete dotknúť aj holou rukou. Keramická ohrievače sú v porovnaní s karbónovými lacnejšie, ale majú menšiu životnosť - približne 8 000 hodín, čo pri bežnom saunovaní trikrát týždenne 45 min znamená okolo 60 rokov. Karbónové žiariče majú životnosť až 12 000 hodín, teda až 90 rokov.
 

Vybavenie

Pretože infrasauna je určená na liečbu a relaxáciu, je dobré, aby mala určité vybavenie. Dnes už je samozrejmosťou osvetlenie, rádio či MP3 prehrávač. Niektoré infrasauny majú aj kyslíkový ionizátor a ozónový generátor. Vďaka tomu potom v infrasaune budete môcť dýchať vzduch podobný tomu, ktorý je vo vysokých horách, a ozón zase slúži ako regulátor imunity. Ionizátor a ozónový generátor ocenia najmä alergici a astmatici. Aby ste si infrasaunování užili naozaj kvalitne, odporúčame si ešte zakúpiť saunové esencie, ktoré sú vhodné predovšetkým pri dýchacích ťažkostiach. Ku krajšie pokožke vám zase pomôže používanie peelingových solí. A rovnako ako u iných vecí, je potreba infrasaunu udržiavať v čistote. Vhodné čistiace prostriedky a ďalšie užitočné veci k infrasaunám nájdete v našom e-shope v záložke príslušenstvo infrasáun.

Pokiaľ zháňate kvalitnú infrasaunu, môžeme vám odporučiť infrasaunu marimex a infrasaunu hanscraft.
 
Späť na výpis článkov

Prihlásenie k odberu newsletteru
Maximálne dvakrát do mesiaca Vás budeme informovať o našich novinkách a výhodných ponukách.

Bazénová chémia pre vírivé bazény, whirlpooly a SPA. Klasická chlórová chémia, bezchlórová chémia aj kyslíkové tablety. Vždy od renomovaných výrobcov za skvelé ceny. Väčšinu tovaru odosielame obratom. Výhody pre registrovaných zákazníkov, poukážky, zľavy, akcie.
Váš nákup