Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
 V TERMÍNU OD 17.6 do 22.6.2019 ČERPAJÍ ZAMĚSTNANCI  EXPEDICE ŘÁDNOU DOVOLENOU - PO TUTO DOBU NEBUDOU EXPEDOVÁNY ŽÁDNÉ ZASILKY, OBJEDNÁVKY PŘIJATÉ  ODEJDOU V TÝDNU OD 24.6.2019
Děkujeme za pochopení 

Brómové tablety

Brómové tablety ako náhrada za chlórové tablety sa používajú štandardne v USA, ale ich obľuba stále rastie aj v západnej Európe. Predovšetkým nachádzajú uplatnenie v kúpeľoch a pri ošetrení vody vo vírivkách, kde je voda výrazne teplejšia, než v klasických bazénoch. Bróm, ako dezinfekčný prostriedok nie je tak cítiť ako klasická chlórová bazénová chémia a je tiež podstatne menej dráždivý. Preto ho volia ako alternatívu pre ošetrenie bazénovej vody ľudia trpiaci alergiami práve na chlórové prostriedky. Ďalšou výhodou je väčšia stabilita brómových prostriedkov v teplejších vodách (Whirlpooly, SPA) oproti chlóru, ale aj kyslíkovým tabletám. Použitie brómu má tiež minimálny vplyv na hodnotu pH vody.
 

Jednoduchá aplikácia brómových tabliet:

Aplikácia pomocou 20 gramových tabliet do plováku alebo automatického dávkovača predstavuje jednoduché riešenie pri údržbe vírivky alebo bazéna. Vedľa kyslíkovej chémie a bezchlórové bazénovej chémie GUAAbrómové tablety jednou z vhodných alternatív k chlóru. Je potom na každom užívateľovi vírivky, ku ktorému spôsobu ošetrenia vody sa skôr prikloní.
 

Dávkovanie brómových tabliet:

Východiskom pri ošetrení vody je v prvom rade porovnanie hodnoty pH do rozmedzí 7 - 7,2. Ideálna koncentrácia voľného brómu v klasických bazénoch je potom v rozmedzí 2 - 4 mg / liter. V prípade whirlpoolov s teplejší vodou (nad 30 ° C) sa odporúča hodnota 3 - 6 mg / liter. Vždy bude záležať na celkovom zaťažení bazéna v prevádzke a tomu by sa malo prispôsobiť aj dávkovanie. Pri prvom dávkovaní do bazénovej vody sa môže použiť 4 - 5 tbl na m3 vody. Hodnota pH a koncentrácia brómu by sa mala v prvom týždni merať každé dva dni. Po ustálení hodnôt stačí už kontrola cca 1 - 2x za 14 dní. Pri bežnom dávkovaní sa dávajú 2 až 3 brómové tablety na 1000 litrov raz za 8 - 14 dní. Nedávkujte priamo do vody vo vírivke, pri styku s plastovými povrchmi môže dôjsť k vybieleniu materiálu a tiež k lokálnemu predávkovaniu brómu.
 

Nevýhody brómových tabliet:

Bróm je len slabé oxidačné činidlo a nie je schopný odstraňovať dokonale organické znečistenie v bazénoch a vírivkách ako chlór, ktorý je aj oxidantom. Je preto potrebné občas vykonať samostatné šokové ošetrenie vody.
Je potreba trochu vyššie dávkovanie brómu než u chlórových tabliet. Brómové tablety sú tiež trochu drahšie ako tablety chlórové.
 
Pozor - V žiadnom prípade nekombinovať s chlórovými prípravkami. Môžu vnikať zlúčeniny zdraviu škodlivé. Naopak je možné použitie brómových tabliet v kombinácii s prípravkami na báze guanidínu - bezchlórová bazénová chémia GUAA.

 
Křišťálově čistá voda díky bromovým tabletám
Zpět do poradny

Prihlásenie k odberu newsletteru
Maximálne dvakrát do mesiaca Vás budeme informovať o našich novinkách a výhodných ponukách.

Bazénová chémia pre vírivé bazény, whirlpooly a SPA. Klasická chlórová chémia, bezchlórová chémia aj kyslíkové tablety. Vždy od renomovaných výrobcov za skvelé ceny. Väčšinu tovaru odosielame obratom. Výhody pre registrovaných zákazníkov, poukážky, zľavy, akcie.
Váš nákup


Navštívte partnerské obchody
z produkcie Internetový-prodej.cz