Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Již brzy nové webové stránky 

Čo je vyvločkovanie nečistôt?

Kto by sa chcel kúpať v špinavej vode, že? Aby ste mali žiarivo čistú vodu, je niekedy nutné vykonať tzv. Vyvločkovanie nečistôt. Pomôžu vám k tomu špeciálne prostriedky, tzv. Flokulanty.
 

Vyvločkovanie krok za krokom

Vo vode bazéna sú niekedy prítomné rôzne mikroskopické častice, ktoré zhoršujú kvalitu vody a jej priezračný vzhľad. Zákaly môžu vznikať prítomnosťou zvýšenej koncentrácie iónov vápnika, železa, mangánu alebo môžu byť prinášané do bazéna kúpajúcimi, napr. Mydlom či sprchovými gélmi. Tieto častice obaľujú baktérie a vírusy, ktoré tak lepšie vzdorujú dezinfekciu a dochádza tým k zhoršovaniu kvality bazénovej vody.

V mnohých prípadoch filtračné zariadenie už nemusí byť dostatočným riešením. Preto je nutné pristúpiť k tzv. Flokuláciu čiže vyvločkovanie nečistôt. Ide o fyzikálno chemický proces, ktorým sa z vody odstraňujú koloidné látky anorganického a organického pôvodu. K tomuto procesu slúžia rôzne vločkovača, napr. Floccer - vločkovač granulát od firmy Chemoform alebo od spoločnosti Stachema dodávaná Laguna flokul ultra. Cieľom vyvločkovanie je vytvoriť také podmienky, aby sa nečistoty prítomné vo vode previedli do separovatelné formy - väčších celkov, ktoré možno z vody odstrániť sedimentáciou, alebo filtráciou. Zoznam prípravkov, ktoré k vyvločkovaniu môžete použiť, nájdete tu.

Niekedy pomôžu s vyvločkovaním tiež priamo multifunkčné tablety, ktoré okrem vlastného ošetřrní vody chlórom obsahujú aj látky podporujúce vyvločkovanie. Takéto prípravky sú ideálne pomocníkom v okamihu, keď sa nechcete príliš zaoberať starosťami o vodu a hľadáte čo najjednoduchšie riešenie v podobe "univerzálnej tablety". Odporučiť môžeme napríklad Multifunkčné tablety 6v1 či Multifunkčné tablety pomaly mini, vhodné pre ošetrenie menších bazénov.

Existujú aj špeciálne prípravky pre vločkovanie, napríklad taký Fosfát Stop bez obsahu solí hliníka vyzráža ťažko odbúrateľné fosfáty z bazénovej vody. Zráža rozpustené fosfáty do väčších, filtrovatelných častíc.
Laguna Flokul ultra 0,5 lt

Laguna Flokul ultra 0,5 lt

3,7 EUR 3,3 EUR
Skladom
Flockfix vločkovač 35 kg

Flockfix vločkovač 35 kg

60,9 EUR 54,8 EUR
Nie je k dispozícii u výrobcu
Vločkovač granulát

Vločkovač granulát

7,3 EUR 6,6 EUR
Skladom
Laguna Flokul ultra 1 lt

Laguna Flokul ultra 1 lt

7,2 EUR 6,5 EUR
Skladom
Flockfix vločkovač 1 lt

Flockfix vločkovač 1 lt

7,1 EUR 6,4 EUR
Skladom
Vločkovacia kartuša

Vločkovacia kartuša

19,3 EUR 17,4 EUR
Skladom
Fosfát stop 1 kg

Fosfát stop 1 kg

17,2 EUR 15,5 EUR
Skladom
Zpět do poradny

Prihlásenie k odberu newsletteru
Maximálne dvakrát do mesiaca Vás budeme informovať o našich novinkách a výhodných ponukách.

Bazénová chémia pre vírivé bazény, whirlpooly a SPA. Klasická chlórová chémia, bezchlórová chémia aj kyslíkové tablety. Vždy od renomovaných výrobcov za skvelé ceny. Väčšinu tovaru odosielame obratom. Výhody pre registrovaných zákazníkov, poukážky, zľavy, akcie.
Váš nákup