Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Již brzy nové webové stránky 

Nová dimenzia v aromaterapii pri saunovaní

Nový koncept aromaterapie v sauněŠesť klasických saunových esencií tvorí základ nového konceptu, dve zosilňovacie prehlbujú vôňu buď teplým, odpočinkovým medovým smerom alebo naopak sviežim a povzbudzujúcim mentolovou.

Každá vôňa má svoju vlastnú osobnosť, rovnako tak každú vôňu vníma každý človek inak. Vôňa majú priame spojenie s "pocitovým centrom" našich mozgov. Jednotlivé zložky vôní sa odparujú rôznou rýchlosťou. V prvej chvíli vnímame ľahké, vysoko prchavé vrchné tóny, pomalšie sa odparujú stredná, kvetinové tóny. V poslednej fáze bývajú intenzívnejšie ťažké, väčšinou zemité a drevité tóny.

Náš koncept je pozvánka do sauny plnej vonných zážitkov, ktoré môžete postupne preskúmavať a naplno si užívať. Zažijete veľa kombinácií a intenzít vôní a získate veľmi jednoducho neuveriteľne širokú škálu osviežujúcich, uvoľňujúcich či upokojujúcich zážitkov. Arómy sa dávkujú priamo do zberačky s vodou zo saunového vedrá. Môžete tak veľmi ľahko ovládať požadovanú intenzitu vône, prípadne aj počas saunovania upravovať pomer medzi použitými esenciami.

Klasické vône do sauny

Lemongrass - intenzivný a perlivý

Dlhá, ako trstina rastúca lemongrass je v tropických oblastiach známa ako citrónová tráva. Po citróna voňajúce oleje sú získavané z tráv týchto rastlín. Aróma má svieži, citrónový nádych, veľmi intenzívny, osviežujúci a pohodové skladby. Lemongrass povzbudzuje, posilňuje a dodáva novú energiu. Má pozitívny stimulačný účinok na trávenie a krvný obeh.

Lesní ovocie - ovocné a plné

Jasná a plná vôna drobných lesných plodov. Spomínate si na vôňu dozrievajúcich bobúľ, ktoré svojou tmavo červenú či hlbokú, modrú farbu pomaly získavajú dospievaním v pokoji a mieri tichého lesa. Kompozícia s nádychom sladkosti a ľahkosti, ktorá unikátne kombinuje ťažkú, ovocnú vôňu so žiarivou sviežosťou.
 

Eukalyptus - silný a uvolňujúcí

Opustené, horúce a pusté sú oblasti, v ktorých rastú eukalyptové stromy. Jeho podlhovasté listy sú zdrojom silného, ​​eukalyptového oleja. Eukalyptové esencie sú používané v širokom spektre prípravkov uľahčujúce dýchanie. Silná, gáfrová vôňa veľmi osviežujúce. Zároveň pôsobí ako stimulant, zaháňa únavu, povzbudzuje zmysly.

Kosodrevina - lesná a svieži

Hlboké dýchanie - to sľubujú éterické oleje kosodreviny. Odhlieňuje horné cesty dýchacie a majú aj ľahko antiseptické účinky. Podporujú krvný obeh, používajú sa tiež pri výrobe prípravkov proti bolestiam svalov a kĺbov. Esenciálne oleje sa získavajú z ihličia horských, krovinatých druhov borovíc, ktoré sa rastú v drsných výšinách Álp.

Santalové drevo - teplé a harmonické

Zamatové a mäkké sú drevené tóny východoindických santalové stromov. Sladkastá vôňa je vhodná k nájdeniu pokoja, uvoľnenie. Harmónia a upokojenie prichádza s balzamovú vôňou do nášho vnútra. Súčasne má ale aj euforické a afrodiziakálne účinky. Santalové drevo vychádza z dlhej ázijskej kúpeľné tradície.

Alpské byliny - korenené a aromatické

Horské a lúčne byliny ako je tymián a rozmarín stelesňujú bylinný a korenený nádych Álp. Čiastočne trpké, silné, účinné a aromatické dávajú bylinky odvahu a silu. Aromatické kry sú väčšinou stredomorského pôvodu, ale sú pestované aj v iných oblastiach. Rastú na svahoch a v horách. Rozmarín je upokojujúce a utišujúce, tymian má okrem toho ešte protizápalové účinky.

Odporúčané dávkovanie pre klasické vône:

ako základný vôňa dávkujeme 1 - 2 dávky pipety - v závislosti na požadovanej intenzite a veľkosti saunovej kabíny.

Alpské byliny pro povzbuzení

Zosilňovacie vône a ich použitia:

Chladný alebo teplý? Užite si saunovanie v teplej, ťažké vôňu medu alebo chladné, osviežujúci vôňu mentolu. Tieto dve arómy sa dajú používať ako samostatné, silné saunové esencie. Sú ale určené predovšetkým k prehĺbeniu zážitku v kombinácii s ostatnými esenciami. Sú tu používané ako zosilňovače, ktoré každému náleve prepožičiavajú teplé medové alebo chladné, mentolové tóny.

Mentol - chladný a osvěžujúci

Čisté kvapalné mentolové kryštály prináša ľadovú sviežosť. Mentol je základná zložka mäty a mätových olejov. Tiež vôňa sľubuje dôrazné, mätové tóny. Svieža a prenikavé, ale súčasné hebké a oblé. Mentol má výrazné chladivé účinky. Toto aróma môžete použiť pre jednoduchý, chladný a osviežujúci saunový nálev, alebo ako ochladzujúci zosilňovač k ostatným základným vôňam z ponuky.

Med - teplý a zamatový

Teplé, sladké a ľahké je tekuté zlato včiel. Neuveriteľne usilovnej medonosnej včely produkujú med z nektáru kvetov a ukladajú ich, ako vlastnú zásobu potravy. Vôňa je zamatovo jemná, pre nás čuch lichotivá, zahalí celé naše telo do pocitu tepla. Náznak vanilky prepožičiava vôňu jednoduchosť a zmyselnosť. Medová aróma môže byť použité pre teplý, zmyselný saunový nálev alebo ako prehrievajúci, sladký zosilňovač ostatných vôní z ponuky.
 

Odporúčané dávkovanie:

- Pre zosilňovacie účinok pridáme 1 dávku pipety do naberačky s vodou a pridanou základné vôňou
- Pre samostatnú vôňu 1 - 2 dávky pipety do saunovej naberačky s vodou.
 
Vůně cedrového dřeva má také afrodisiakální účinky

Chcete si užiť rozmanitosť?

Nechajte sa viesť fascinujúcim svetom vôní.
Všetky klasické vône zaručujú aj samostatne neobyčajné vonné zážitky. Ich škála sa pred nami rozširuje s možnosťou miešania jednotlivých klasických vôní a tvorbou nových, zaujímavých kompozícií. My sme pre Vás vytvorili niekoľko návrhov, ktoré Vám tu predkladáme. Sa zosilňujúcim mentolom sa každá vôňa premení v jemnú a sviežu, sa zosilňujúcim medom sa v každej vôni prejaví zamatový a teplý dotyk.
 

Naše zmesi - naša kompozícia:


Kombinační tabulka esenciálních vůní do sauny

Lemongrass + Lesné ovocie

Lemongrass a lesní ovocePerlivé a jasná je kombinácia lemongrass a lesného ovocia. Osviežuje svojimi ľahkými ovocnými, citrónom prežiareným tóny.

Dávkovanie:
1 - 2 dávky Lemongrass
1 dávka Lesné ovocie
 

Kosodeevina + Eukalyptus

Kosodřevina a EukalyptusDve saunové klasiky. Silná kombinácia hlbokých tónov borovicového ihličia a rovnako tak osviežujúcich, silných eukalyptových listov.

Dávkovanie:
1 dávka Kosodrevina
1 dávka Eukalyptus
 
 

Eukalyptus + Lesné ovocie

Lesní ovoce a EukalyptusZa svoju sviežosť a ľahkosť ďakuje táto zmes ochladzujúcemu eukalyptu pridanému k sladkým, ovocným tónom lesného ovocia.

Dávkovanie:
2 dávky Eukalyptus
1 dávka Lesné ovocie

Alpské byliny + Lesné ovocie


Alpské byliny a Lesní ovoceVýrazné alpské byliny s nádychom svetlých tónov lesného ovocia. Neobvyklá. prekvapujúce kompozície.

Dávkovanie:
1-2 dávky Alpské byliny
1 dávka Lesné ovocieSA MINI Lemongras 50ml

SA MINI Lemongras 50ml

9,4 EUR 8,5 EUR
Skladom
SA MINI Mentol 50ml

SA MINI Mentol 50ml

9,4 EUR 8,5 EUR
Skladom
SA MINI Med 50ml

SA MINI Med 50ml

9,4 EUR 8,5 EUR
Skladom
SA MINI Kosodrevina 50ml

SA MINI Kosodrevina 50ml

9,4 EUR 8,5 EUR
Skladom
SA MINI Alpské byliny 50ml

SA MINI Alpské byliny 50ml

9,4 EUR 8,5 EUR
Skladom
SA MINI Santalové drevo 50ml

SA MINI Santalové drevo 50ml

9,4 EUR 8,5 EUR
Skladom
SA MINI Lesné ovocie 50ml

SA MINI Lesné ovocie 50ml

9,4 EUR 8,5 EUR
Skladom
SA MINI Eukalyptus 50ml

SA MINI Eukalyptus 50ml

9,4 EUR 8,5 EUR
Skladom
SA MINI Sada esencií 8x50 ml

SA MINI Sada esencií 8x50 ml

74,1 EUR 62,1 EUR
Skladom
Akcia
Zpět do poradny

Prihlásenie k odberu newsletteru
Maximálne dvakrát do mesiaca Vás budeme informovať o našich novinkách a výhodných ponukách.

Bazénová chémia pre vírivé bazény, whirlpooly a SPA. Klasická chlórová chémia, bezchlórová chémia aj kyslíkové tablety. Vždy od renomovaných výrobcov za skvelé ceny. Väčšinu tovaru odosielame obratom. Výhody pre registrovaných zákazníkov, poukážky, zľavy, akcie.
Váš nákup