Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Již brzy nové webové stránky 

Vonné esencie a aromaterapia

Použitie éterických olejov je známe už od najstarších dôb. Už v staroveku ľudia trpeli bolesťami hlavy a inými neduhmi, pre ktoré môže byť aromaterapia správnou liečbou. Éterické oleje pôsobia na naše emócie a nervový systém, podporujú imunitný systém a prináša nášmu organizmu ozdravný proces.

Aromaterapia

Jednou z prvých metód liečenia vôbec bolo práve používanie aromatických kúpeľov. Ich počiatky možno nájsť už v starom Babylone, Asýrii, Egypte či Tibetu. Aromatické kúpele pôsobia na zdravie človeka veľmi komplexne. Pomocou aromaterapie môžeme ovplyvniť ľudský organizmus cez čuchové receptory ktoré aktivujú postupne všetky časti mozgu .. Následne sa cez nervovú sústavu účinok prenáša do ďalších častí tela a orgánov. Známou skutočnosťou je, že pomocou vôní môžeme pôsobiť na nervový systém a tým meniť stav psychiky. 
 
Éterické vonné oleje dokážu v našom organizme takmer zázraky. Stimulujú a povzbudzujú ale tiež upokojujú a harmonizujú. Pôsobí protizápalovo tým že ničí vírusy a zvyšujú imunitu.

Esenciálne vonné oleje Camylle

Esenciálne vonné oleje majú svoje miesto pri použití v saunách, parnej kúpeľoch, vírivých bazénoch - Spa, rehabilitačnej vani ale aj v štandardnej privátnej vani. Francúzska spoločnosť Camylle spracováva už niekoľko desaťročí tieto oleje zo 100% prírodných látok.
 
Pravdou je, že esenciálne vonné oleje ktoré sú získavané z rastlín sú vo vode nerozpustné a navyše priamy kontakt s pokožkou nie je vhodný. Preto je tu potrebné pri ich použití dodržiavať určité dôležité zásady:
  • v saunách nesmie esenciálny olej uhelnatět keď sa voda leje na horúci lávový kameň - stáva sa to, ak sa naleje pár kvapiek čistého vonného olej na vedro, ktoré sa v saune používa;
  • v parných kúpeľoch nesmie olej reagovať agresívne s pracovnou plochou, nesmú obsahovať alkohol a musí byť tiež po celú dobu používania chemicky nemenné. 
  • pri kúpeľoch vo vírivých masážnych vaniach by sa nemali z hygienických a ani technických dôvodov používať látky na olejovom základe.

 

Vonné esence do Spa Camylle

 

Jednotlivé rady esenciálnych olejov

V laboratóriách Camylle vyvinuli na základe svojich dlhoročných skúseností niekoľko základných radov vonných esencií zodpovedajúcich všetkým uvedeným technickým parametrom. Ich názvy sú značne evokujúce: Brume de Hammam pre parné kúpele, Voile de Sauna pre použitie v saune, Lait de Balneo pre balneo prevádzky, Velours de Spa pre použitie vo vírivých bazénoch a najnovšie tiež rad Nuage pre použitie v infrasaunách, ktoré si stále viac získavajú širokú klientelu aj v domácnostiach vyznávajúcich zdravý životný štýl. Na doplnenie sortimentu pre wellness zariadenia sú k dostaniu tiež skvelé masážne oleje Pur Massage s aromatickým základom.
 
Všetky vonné esencie vďaka svojim aktívnym prírodným zložkám, známym pre svoje posilňujúce, zoštíhľujúce a upokojujúce účinky priamo vyzývajú k duševnej pohode. 
 
V našom internetovom obchode máme pravidelne skladom všetky vonné esencie do víriviek od francúzskej spoločnosti Camylle. Môžete využiť tiež zvýhodnený balíček - Darčekový set vonných esencií, kde sú namiešané najobľúbenejšie vonné esencie. Vedľa toho sú väčšinou k dipozícii aj 250ml balenie saunových esencií a esencie do infrasauny radu Nuage.

 

Prehľad dodávaných vonných esencií Camylle

Vonná esence Eukalyptus

Eukalyptus

Esenciálne oleje z eukalyptu sú bezpochyby jednými z najpoužívanejších v saunách, pare aj vírivkách. Silná vôňa eukalyptu navodzuje pocit dokonalej čistoty a sily. Toto aróma sa odporúča najmä pri rôznych ochoreniach dýchacieho ústrojenstva pre svoju schopnosť prečistiť priedušková trubice. Rastlina eukalyptu je často obsiahnutá vo farmaceutických zloženiach vďaka svojim protizápalovým a protiinfekčnými vlastnostiam.


 

Vonná esence LevanduleLevanduľa

Predtým planá rastlina, ktorá sa vyskytovala v horách v dnešnej dobe úplne zdomácnela. Dokonca pohľad na levanduľová poľa v krajině Provence sa stal jedným z hlavných symbolov tohto krásneho francúzskeho regiónu .. Najrozšírenejším druhom je lavandin (vhodný pri psychickom vypätí, pomáha pri bolestiach hlavy, chrípke a dýchacích ťažkostiach) čiže trnovitá levanduľa (Lavandula latifolia). Jej vynikajúce liečivé účinky sú dnes základom modernej aromaterapie.

 

Vonná esence RozmarýnRozmarín

Rozmarín je posilňujúci - s teplým a vrelým aróma. Celé tisícročia bol rozmarín považovaný za mocný liek a magickú bylinu. Podľa jednej starej legendy zo 16. storočia stará a chorá kráľovná Isabella z Maďarska opäť omladla a vyzdravěla vďaka roztoku vyrobeného prevažne z rozmarínu.
Rozmarínový olej má najviac posilňujúci vplyv zo všetkých esenciálnych olejov. Silne stimuluje po únave, podporuje koncentráciu, zaháňa úzkosť, pomáha pri prechladnutí, chrípke a reumatizme. Je tiež vhodný na masáže pri bolesti svalov.
Upozornenie: Nevhodné pre tehotné ženy, epileptikov a pri vysokom krvnom tlaku.
 

Vonná esence ElinyeÉlinya

Ponúka omamné spojenie vôní s vzácnymi schopnosťami. Vonné oleje ktoré sú zastúpené v tejto zoštíhľujúcej rade prestúpi vaše telo skrz pokožku a dutiny. Krvným obehom sa rýchlo dostanú do tkanív a jednotlivých orgánov vášho tela aby tu uplatnili svoje blahodarné schopnosti.
V tejto zmesi nájdete nasledujúce čarovné esencie: Mätu - pre svoje schopnosti stimulovať trávenie, Pomaranč - pre svoju schopnosť omladzovať tkaniva, Levanduľu - pre svoje schopnosti hojiť jazvy, Rozmarínu - pre svoje omladzujúce vlastnosti, Šalviu - pre svoje diuretické vlastnosti a anti-celulitídne schopnosti , Jalovec - pre svoje odvodňovacie a zoštíhľujúce vlastnosti.
 

Vonná esence LuxuryLuxury

Posilňujúci - s čerstvým a čarovným aróma. Esencia Luxury je skvelou kombináciou obzvlášť čistých esenciálnych olejov ako napríklad oleja kajeputského, guajakového, mätového, eukalyptového a karyofylen. Kajeputský a guajakové esenciálny olej je dobre známy pre svoje antiseptické účinky.
Takéto zloženie zmení váš pobyt v saune, pare alebo vodné masážne vani v naozajstný omladzujúci zážitok a poskytne vám pocit neporovnateľné sviežosti a čistoty.
 

Vonná esence Cajeput/CitronKajeput/Citron

Ide o vonnú esenciu povzbudzujúcu - so sviežim a ovocnou arómou. Esenciálny olej kejaputu je silné antiseptikum ktoré sa používa na uvoľňovanie svalovej tenzie.
Citrón obsahuje vôbec najlepši esenciálny olej pre ženy. Je známy najmä pre svoje antibakteriálne a dezinfekčné účinky pri nachladnutí. Zvyšuje prirodzenú imunitu tela.
Štúdie realizované v Japonsku potvrdili, že ak sa používa citrón v kanceláriách je možné následne znížiť absentismus až o polovicu a zvýšiť tiež pracovnú výkonnosť.

Vonná esence Eukalyptus/mátaEukalyptus Mäta

Esenciálne oleje z eukalyptu sú bezpochyby jednými z najpoužívanejších v saunách, pare aj vírivkách. Silná vôňa eukalyptu navodzuje pocit dokonalej čistoty a sily. Toto aróma sa odporúča najmä pri rôznych ochoreniach dýchacieho ústrojenstva pre svoju schopnosť prečistiť priedušková trubice. Rastlina eukalyptu je často obsiahnutá vo farmaceutických zloženiach vďaka svojim protizápalovým a protiinfekčnými vlastnostiam.
Mäta je vôbec najlepší osviežujúci esenciálny olej. V mnohých krajinách sveta sa mäta využíva pri príprave nápojov a pokrmov. Je tiež známa ako povzbudzujúce afrodiziakum. Mäta bola od nepamäti používaná ako tonikum, ktorá bola pomocníkom pri zažívacích problémoch, pri liečbe prechladnutia, kašľa a pri znižovaní teploty.

Vonná esence BoroviceBorovica

Táto vôňa je osviežujúca - s čerstvou a korenenou arómou. Vonné oleje borovice sú účinné najmä pri liečbe dýchacích ochorení. Borovica je tiež povzbudzujúci prostriedok; je to doslova koncentrácia osvieženia, ktoré sa odporúča pri únave a nedostatku energie. Ďalej napomáha tiež pri liečbe reumatizmu, svalovej únave, dezinfikuje a čistí.


 

Vonná esence PolynésiePolynésia

Regeneračná vonná esencia. Vdychujte rafinovanú, exotickú vôňu s žiaducim buketom jazmínu, s vybranými sladkými ale predsa len kvetinovými tónmi.
 

Vonná esence MediterianMediterian

Jedinečne vyvážená vonná esencia ktoré vďačí za svoj charakter citrusovým a bylinným tónom. S hebkým, dômyselným všeobjímajúcom základom. 
 

Vonná esence OrientOrient

Pozitívne vôňa s pižmovým, sladkými a korenenými drevitými tónmi. Táto vonná esencia je obzvlášť pozoruhodná so svojou dôvtipnú kombináciou vášnivosti a jemnosti. Cesta Orientu prináša dotyk elegancie do sveta Camylle. 

Vonná esence AsieAsie

Radostná a očarujúca zmes mystických vôní. Charakter a intenzita tejto zmyselnej a dlhotrvajúcej esencie pochádza z jej konejšivých tónov.
 

Vonná esence Pomerančový květPomarančový květ

Proti stresu, s príjemným až fascinujúcim aróma. Esenciálny olej s vôňou pomarančového kvetu Vám umožní cestu do ríše Tisíc a jednej noci a umožní Vám okamžite odbúrať akýkoľvek stres. Nežná vôňa pomarančového kvetu bola už od staroveku považovaná za symbol plodnosti v manželstve. Jej prvé využitie bolo v Číne, odkiaľ sa za prispenia arabských obchodníkov dostala do stredomoria. Kríky rastú v slnečných oblastiach stredomorí a tiež na Floride a v Kalifornii.

 

Pomaranč CamyllePomaranč

Esenciálny olej získavaný z pomaranča pomáha spať. Jeho očarujúca vôňa je veľmi príjemná a má ľahko hypnotické účinky. Večerný kúpeľ s esenciálnym olejom z pomaranča tesne pred spaním bude mať upokojujúci, osviežujúci a harmonizujúci efekt. 

Citronella CamylleCitronella

Citronela (citronnelle) je veľká a trváca bylina, ktorá pochádza z Južnej Ázie a predovšetkým sa vyskytuje na Cejlóne. Jej jedinečná vlastnosť je, že pôsobí ako repelent proti komárom, bola čiastočne zakrytá príjemnú vôňu vlastných éterických olejov. Pôsobí ako príjemný dezodorant s čistiacimi a zmäkčujúcimi vlastnosti.


 

Eukalyptus Borovice CamylleEukalyptus/Borovice

Skvelá kombinácia osviežujúcich vôní eukalyptu a borovice. Tu sa snúbi silný antiseptický účinok s účinnou podporou pri liečbe dýchacieho ústrojenstva. Po ich použití sa nám bude oveľa ľahšie dýchať. Silice nás povzbudí na mysli a dodajú nám veľa novej energie do ďalšej činnosti. 

Cedr Verbena CamylleCéder Verbena

Intenzívna cédrová vôňa sa používa v klasickej aromaterapii predovšetkým pri problémoch dýchacieho ústrojenstva. Pomáha pri nádche alebo bronchitíde, je silne antiseptická. Celkovo posilňuje dýchanie a upokojí našu psychiku s harmonizačným efektom na našu myseľ. Možno ju používať aj ako repelent. Vôňa je drevitá, korenistá, sladká a jemne gáfrová. Verbena je potom esenciálna vôňa s citrusovým nádychom, ktorá posilňuje naše telo a aktivuje zmysly.


 Späť na výpis článkov

Prihlásenie k odberu newsletteru
Maximálne dvakrát do mesiaca Vás budeme informovať o našich novinkách a výhodných ponukách.

Bazénová chémia pre vírivé bazény, whirlpooly a SPA. Klasická chlórová chémia, bezchlórová chémia aj kyslíkové tablety. Vždy od renomovaných výrobcov za skvelé ceny. Väčšinu tovaru odosielame obratom. Výhody pre registrovaných zákazníkov, poukážky, zľavy, akcie.
Váš nákup