Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Již brzy nové webové stránky 

Zazimovanie bazénov

Po nie príliš vydarenom konci leta a vzhľadom k aktuálnym predpovediam počasia bude asi pre mnoho milovníkov kúpania aktuálne zazimovanie bazéna o niečo skôr ako v iných rokoch. Krátky návod, ktorý prikladáme by mal pomôcť so správnym postupom.
 
Po skončení sezóny je nutné bazén pripraviť na zimné obdobie, kedy nie je využívaný. Zapustený bazén nie je možné vypustiť, pretože tlak okolitej zeminy by poškodil konštrukciu bazéna. Vodu vyčistíme od prípadných nečistôt, porovnáme hodnotu pH a necháme niekoľko dní vyprchať zvyšný chlór či aktívny kyslík. Znížime hladinu vody pod úroveň trysiek. Trysky zazátkujeme a zostávajúcu vodu v rozvodoch vysajeme. Filtračné čerpadlo je dobré uschovať v teplej a suchej miestnosti. Filtračné nádobu je možné suchú a vyčistenú nechať na mieste. Ak v nádobe či rozvodoch zostane voda, na jar je stopercentne nájdete prasknuté. Vodu zakonzervuje prípravkom Zazimovací roztok v dávkovaní uvedenom v návode. Tento prípravok zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa na stenách bazéna a tvorbe nežiaduce krusty. Naviac má silné preventívne účinky proti tvorbe rias. Aplikácia zazimovacieho roztoku výrazne uľahčí jarné uvedenie bazénu do prevádzky.
 
Upozornenie: Zazimovací roztok nie je nemrznúca zmes! V každom prípade je nutné chrániť hladinu bazéna pred rozťažnosťou ľadu vložením zimného dilatačného plaváku. Bazén dôkladne prikryte zimnou plachtou.

Pre tých, kto by radi mali všetko poriadne vychytané sme pripravili aj podrobný návod na zazimovanie bazéna.

 
Zazimování bazénu
 Laguna zima

Laguna zima

10,0 EUR 9,0 EUR
Skladom
Produkt s darčekom
Zazimovací prostriedok

Zazimovací prostriedok

10,2 EUR 8,5 EUR
Skladom
Zazimovací roztok 1 lt

Zazimovací roztok 1 lt

10,6 EUR 9,5 EUR
Skladom
Späť na výpis článkov

Prihlásenie k odberu newsletteru
Maximálne dvakrát do mesiaca Vás budeme informovať o našich novinkách a výhodných ponukách.

Bazénová chémia pre vírivé bazény, whirlpooly a SPA. Klasická chlórová chémia, bezchlórová chémia aj kyslíkové tablety. Vždy od renomovaných výrobcov za skvelé ceny. Väčšinu tovaru odosielame obratom. Výhody pre registrovaných zákazníkov, poukážky, zľavy, akcie.
Váš nákup