Guaastar nepenivý - čistenie vírivých bazénov

 
  • 1 z 2
 
Dostupnosť Zvoľte variant Skladom Skladom
litry
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Cena €12 €55,30 od €12 bez DPH
€14,50 €66,90 od €14,50    
Kód tovaru 684/1-0 684/5 L Zvoľte variant
Značka QZP
Kategória Bazénová chémia
 
Guaastar nepenivý je koncentrovaný intenzívne čistiace, nepenivý prostriedok, ktorý je určený ako pre kúpeľné prevádzky, bazény a aquaparky na čistenie hydromasážnych a perličkových vaní, tak aj pre čistenie víriviek a SPA, bazénových filtrov, akumulačných nádrží a prepadových žliabkov. 
 
Pri bežnej prevádzke vírivky či SPA sa Vám môže zdať, že ak dodržiavate správny postup, máte vodu stále čistú a bežné ošetrenie kyslíkovú bazénovú chémiou či bezchlórovú chémiou Vám dostatočne zaisťuje jej kvalitné dezinfekciu. V bežnej prevádzke, predovšetkým v súkromných vírivých bazénoch, kde sa voda ponecháva vo vírivke 2 - 3 mesiace a pravidelne sa nevypúšťa sa však postupne usadzujú v cirkulačnom potrubí nečistoty na ktorých sa postupne vo veľkom množstve množia baktérie a riasy, na ktoré bežná údržba nestačí. Je teda potrebné myslieť na dôkladné vyčistenie cirkulačného systému pri celkovej výmene vody, aby sa tieto nežiaduce organizmy odstránili. 
 
Kvalitné vyčistenie cirkulačného systému Vám zabezpečí práve tento revolučný koncentrovaný prípravok na báze polymérov PHMG ktoré sa skvele osvedčil v mikrobiologických testoch medzi ostatnými konkurenčnými produktmi, ktoré zďaleka nedosiahli týk skvelých výsledkov. 
 
Prípravok ponúka bezkonkurenčnú účinnosť, je bez chlóru a akýchkoľvek karcinogén látok, možno ho dávkovať priamo do vody vo vírivke pred jej vypustením ai pritom zaručí plnú účinnosť. 
 
Prípravky GUAA STAR vytvára na ošetrenom povrchu vrstvu polyméru, ktorá je aktívna a schopná ničiť baktérie a vírusy aspoň osem hodín. Pri opakovanom použití tak zabezpečí účinnú dlhotrvajúcu mikrobiálne ochranu.

Použitie: 

Dávkovanie do vodného objemu vyššie uvedených zariadení a následné vypustenie. Guaastar je určený najmä pre čistenie vířivkových a perličkových vaní v prevádzkach ako BALNEO a kúpeľných, tak aj pre čistenie stien a prepadových žliabkov WELLNESS víriviek aj bazénov a pre čistenie pieskových filtrov bazéna. Je vhodný tiež pre čistenie podláh a stien mokrých prevádzok kúpeľov, bazénov a aquaparkov ako ručným, tak aj strojným čistením. 
 

Dávkovanie: 

Vírivé bazény: 100 - 200ml / m3 do znečistenej vody pred jej vypustením. Dávkujeme úmerne podľa objemu vírivého bazéna (nezabudnite započítať všetku vodu, vrátane prípadnej akumulačnej žumpy). Nechajte vírivku v chode so všetkými prvkami vodnými aj vzduchovými cirkulovať po dobu 5 - 10 minút. Potom vylejte vrátane akumulačnej nádržky všetku vodu. Opláchnite steny, prípadne je dočistite a môžete napúšťať novú vodu. 
 
Vodoliečebné vane: 20 - 40 ml na objem vane (cca 200 litrov), pridáva sa do vody po pacientovi, 3-5 minút chod vírivky - perličky, vypustenie, utretie stien, oplach, povrchová dezinfekcia (napr. DEZISAN). Prvých 14 dní odporúčame pridávať do každej vane po pacientovi, potom, podľa mikrobiologických výsledkov postačuje 4 - 5 x denne. 
 
Bazénové filtre: (vr. wellness víriviek atď): filter na potrubie odstavíme a do filtra nalejeme cca 0,75 litra GUAA Star - nepenivý na m2 plochy filtra a ponecháme najmenej tri hodiny, potom prepláchneme filter do odpadu. U wellness víriviek vykonávame pri výmene vody, pri bazénoch 1 x za 3 - 5 týždňov. Vlasové filtre po hrubom očistení ponecháme v nádobe s 2% roztokom GUAA Star - nepenivý aspoň 3 hodiny. 
 
Akumulačné nádržky a prepadové žliabky: steny utierame 2% GUAA Star - nepenivý, potom opláchneme (doporučený oplach wapkou)

"Používajte biocídne výrobky bezpečne. Pred použitím si prečítajte údaje na obale a pripojené informácie o prípravku. "