Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Již brzy nové webové stránky 

Ponúkané druhy bazénovej chémie pre vírivky

Použitie chémie vo vírivkách má svoje špecifiká. Dávame prednosť iným formám ako klasické chlórové chémii. V našej poradni pre vás máme podrobne spísaný článok plný rád a základných informácií ohľadom správnej voľby bazénovej chémie. Tu sa zameriame na konkrétne typy.

Bezchlórová bazénová chémia pre vírivky - novinka posledných rokov

Tento druh môžete s kľudom použiť aj tam, kde sa budú kúpať deti. Bezchlórová bazénová chémia totiž nevyvoláva alergické reakcie, žiadnym spôsobom nedráždi pokožku, oči ani sliznice a rovnako šetrne sa chová k samotným vírivkám - nijako nepoškodzuje ich stavbu.
Aj napriek svojej jemnosťi je úplne účinná v boji proti riasam a mikroorganizmom. Príjemným bonusom pre vás môže byť, že voda nie je cítiť po chlóre.

 

Kyslíková chémia

S kyslíkovou chémiou pre vírivky sa vyhnete nepríjemným reakciám na klasické chlórové prostriedky. Rovnako ako u predošlej kategórie zaručí táto forma čistú a hygienicky nezávadnú vodu, kde nemajú šancu žiadne baktérie a nečistoty. V našej ponuke máte na výber z niekoľkých druhov a môžete si tiež zvoliť množstvo presne podľa svojich potrieb.
Pri prevádzke vírivého bazéna dochádza k väčšej penivosti vody. Ak vám vadí a chcete toto penenie obmedziť, potom použite odpeňovač. Behom pár sekúnd sa pena rozpadne.

 

Údržba vírivky pomocou brómových tabliet

Tiež brómovú chémiu v podobe brómových tabliet účinne upravuje vodu vo vírivkách bez zápachu chlóru. Rovnako ako ostatné bezchlórové druhy nedráždi toľko oči a pokožku. Použitie brómu má navyše minimálny vplyv na hodnotu pH vody. Nevýhodou je vyššia cena ako u chlórových tabliet, plus vyššie dávkovanie. Rozhodne ale tieto tablety nekombinujte s chlórovými prípravkami, pretože potom dochádza k vzniku zdraviu škodlivých zlúčenín.
 

Ďalšie pomocníci pri čistení vírivých bazénov

Zvlášť z verejných víriviek a bazénov poznáme všetci klasickou chlórovú chémiu. Použiť možno šokovú dezinfekciu čiže chlór šok, chlórové tablety alebo granulát.

Nech už používame akýkoľvek druh chémie, je dôležité udržiavať hodnoty aktívnych látok v požadovaných medziach. Samotné meranie zvládnu rôzne typy testerov pH a chlóru. V prípade, že sa vám nedarí hodnota pH ideálne upraviť, ponúkame rady ohľadne alkalinity vody.

 

Späť na výpis noviniek

Prihlásenie k odberu newsletteru
Maximálne dvakrát do mesiaca Vás budeme informovať o našich novinkách a výhodných ponukách.

Bazénová chémia pre vírivé bazény, whirlpooly a SPA. Klasická chlórová chémia, bezchlórová chémia aj kyslíkové tablety. Vždy od renomovaných výrobcov za skvelé ceny. Väčšinu tovaru odosielame obratom. Výhody pre registrovaných zákazníkov, poukážky, zľavy, akcie.
Váš nákup