Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Již jsme v plné síle po dovolené, připraveni odeslat všechny Vaše objednávky. 
Současně usilovně pracujeme na novém webu, již brzy 

Ponúkané druhy bazénovej chémie pre vírivky

Použitie chémie vo vírivkách má svoje špecifiká. Dávame prednosť iným formám ako klasické chlórové chémii. V našej poradni pre vás máme podrobne spísaný článok plný rád a základných informácií ohľadom správnej voľby bazénovej chémie. Tu sa zameriame na konkrétne typy.

Bezchlórová bazénová chémia pre vírivky - novinka posledných rokov

Tento druh môžete s kľudom použiť aj tam, kde sa budú kúpať deti. Bezchlórová bazénová chémia totiž nevyvoláva alergické reakcie, žiadnym spôsobom nedráždi pokožku, oči ani sliznice a rovnako šetrne sa chová k samotným vírivkám - nijako nepoškodzuje ich stavbu.
Aj napriek svojej jemnosťi je úplne účinná v boji proti riasam a mikroorganizmom. Príjemným bonusom pre vás môže byť, že voda nie je cítiť po chlóre.

 

Kyslíková chémia

S kyslíkovou chémiou pre vírivky sa vyhnete nepríjemným reakciám na klasické chlórové prostriedky. Rovnako ako u predošlej kategórie zaručí táto forma čistú a hygienicky nezávadnú vodu, kde nemajú šancu žiadne baktérie a nečistoty. V našej ponuke máte na výber z niekoľkých druhov a môžete si tiež zvoliť množstvo presne podľa svojich potrieb.
Pri prevádzke vírivého bazéna dochádza k väčšej penivosti vody. Ak vám vadí a chcete toto penenie obmedziť, potom použite odpeňovač. Behom pár sekúnd sa pena rozpadne.

 

Údržba vírivky pomocou brómových tabliet

Tiež brómovú chémiu v podobe brómových tabliet účinne upravuje vodu vo vírivkách bez zápachu chlóru. Rovnako ako ostatné bezchlórové druhy nedráždi toľko oči a pokožku. Použitie brómu má navyše minimálny vplyv na hodnotu pH vody. Nevýhodou je vyššia cena ako u chlórových tabliet, plus vyššie dávkovanie. Rozhodne ale tieto tablety nekombinujte s chlórovými prípravkami, pretože potom dochádza k vzniku zdraviu škodlivých zlúčenín.
 

Ďalšie pomocníci pri čistení vírivých bazénov

Zvlášť z verejných víriviek a bazénov poznáme všetci klasickou chlórovú chémiu. Použiť možno šokovú dezinfekciu čiže chlór šok, chlórové tablety alebo granulát.

Nech už používame akýkoľvek druh chémie, je dôležité udržiavať hodnoty aktívnych látok v požadovaných medziach. Samotné meranie zvládnu rôzne typy testerov pH a chlóru. V prípade, že sa vám nedarí hodnota pH ideálne upraviť, ponúkame rady ohľadne alkalinity vody.

 

Späť na výpis noviniek

Prihlásenie k odberu newsletteru
Maximálne dvakrát do mesiaca Vás budeme informovať o našich novinkách a výhodných ponukách.

Bazénová chémia pre vírivé bazény, whirlpooly a SPA. Klasická chlórová chémia, bezchlórová chémia aj kyslíkové tablety. Vždy od renomovaných výrobcov za skvelé ceny. Väčšinu tovaru odosielame obratom. Výhody pre registrovaných zákazníkov, poukážky, zľavy, akcie.
Váš nákup