Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Již brzy nové webové stránky 

Ako predĺžiť životnosť víriviek

Kúpou klasického vírivého bazéna či nafukovací vírivky začína tiež starosť s jeho údržbou. Nejedná sa len o používaní vhodného typu bazénovej chémie, či už na báze chlóru, kyslíkových tabliet či polymérové bezchlórové chémie pre ošetrenie nezávadnosti vody a jej dezinfekciu, ale ide aj o ochranu vlastného zariadenia víriviek. Asi najčastejšou príčinou problémov býva zanesenia topného telesa, ktoré sa podobne ako vo varnej kanvici postupne zanáša a znižuje sa jeho účinnosť až môže zapríčiniť jeho úplné zlyhanie.

Väčšina výrobcov preto odporúča používať prostriedky, ktoré zabraňujú tomuto usadzovaniu. Jedná sa takzvané inhibítory, ktoré na seba naviažu zlúčeniny minerálov a zabráni ich usadzovaniu na stenách vírivky a ďalších zariadeniach. Medzi klasické prípravky patrí Calzestab Eisen, od spoločnosti Chemoform alebo Laguna Ca od Stachemy.

V prípade, že už problém s usadzovaním nastal, doporučujeme použiť špeciálny a veľmi účinný prípravok Metal Magic, ktorý rieši aj problémy s ďalšími zlúčeninami kovov na báze železa a mangánu, ale tiež dokáže postupne usadeniny "rozpúšťať".

Vedľa Metal Magicu máme v ponuke aj prípravok SPA Super zmäkčovač, ktorý je určený priamo pre vírivé bazény v menšom balení 250 ml.

Vzhľadom k tomu, že vírivka nie je zďaleka lacná investícia, určite sa oplatí investovať do jej ochrany a predchádzať možným problémom.Calzestab Eisen - EX 1 lt

Calzestab Eisen - EX 1 lt

14,5 EUR 13,1 EUR
Skladom
Metal Magic 1 lt(Metal EX)

Metal Magic 1 lt(Metal EX)

33,7 EUR 30,3 EUR
Skladom
Laguna Ca

Laguna Ca

12,1 EUR 10,9 EUR
Skladom
SPA Super zmäkčovač 250 ml

SPA Super zmäkčovač 250 ml

11,6 EUR 10,4 EUR
Skladom


Späť na výpis noviniek

Prihlásenie k odberu newsletteru
Maximálne dvakrát do mesiaca Vás budeme informovať o našich novinkách a výhodných ponukách.

Bazénová chémia pre vírivé bazény, whirlpooly a SPA. Klasická chlórová chémia, bezchlórová chémia aj kyslíkové tablety. Vždy od renomovaných výrobcov za skvelé ceny. Väčšinu tovaru odosielame obratom. Výhody pre registrovaných zákazníkov, poukážky, zľavy, akcie.
Váš nákup