Vonné esencie a aromaterapia

Vonné esencie a aromaterapia

Použitie éterických olejov je známe už od najstarších dôb. Už v staroveku ľudia trpeli bolesťami hlavy a inými neduhmi, pre ktoré môže byť aromaterapia správnou liečbou. Éterické oleje pôsobia na naše emócie a nervový systém, podporujú imunitný systém a prináša nášmu organizmu ozdravný proces.

Aromaterapia

Jednou z prvých metód liečenia vôbec bolo práve používanie aromatických kúpeľov. Ich počiatky možno nájsť už v starom Babylone, Asýrii, Egypte či Tibetu. Aromatické kúpele pôsobia na zdravie človeka veľmi komplexne. Pomocou aromaterapie môžeme ovplyvniť ľudský organizmus cez čuchové receptory ktoré aktivujú postupne všetky časti mozgu .. Následne sa cez nervovú sústavu účinok prenáša do ďalších častí tela a orgánov. Známou skutočnosťou je, že pomocou vôní môžeme pôsobiť na nervový systém a tým meniť stav psychiky. 
 
Éterické vonné oleje dokážu v našom organizme takmer zázraky. Stimulujú a povzbudzujú ale tiež upokojujú a harmonizujú. Pôsobí protizápalovo tým že ničí vírusy a zvyšujú imunitu.
 

Aké je dávkovanie vonných esencií do vírivého bazéna?

Kúpili ste si vírivý bazén a hovoríte si, že tomu ešte niečo chýba? Áno máte pravdu. K dokonalému zážitku je ideálne si obstarať ešte vonnú esenciu. A koľko ju do vírivky naliať?

Rozhodujúci je návod

Na všetkých fľaštičkách vonných esencií do víriviek  návody, takže odporúčame sa podľa nich riadiť. Každý výrobca má totiž dávkovanie odlišné. Aj keď samozrejme do istej miery závisí dávkovanie na vašej momentálnej nálade.

V našom e-shope vám ponúkame veľmi širokú ponuku vonných esencií do vírivky a to od niekoľkých výrobcov. Veľmi obľúbené sú vonné esencie od francúzskeho výrobcu Camylle, tu je odporúčané dávkovanie 2-3 viečka z fľaštičky na 1 m³. Jedná sa o 100% prírodnú esenciu, ktorá je dokonale rozpustná vo vode a nezanecháva na stenách vírivky žiadny nechcený povlak. V našej ponuke na českom eshope máme aj vonné esencie GUAA, pri ktorých dávkovanie 15ml / 1 m³. U vonných esencií Lacoform sa odporúča do vírivky naliať 2-3 ml na 1000 l vody. A vonné esencie do vírivky PWS majú na svojom obale doporučené dávkovanie 3-5 ml na 1 m³ vody.

Vonné esencie InSPAration sú potom dostupné v niekoľkých radoch. Ak sú to esencia v roztoku, doporučuje výrobca dávkovanie 2 viečok na 1000 lt. V prípade rady SPORT RX, ktorá má aj zdravotné účinky a je v kryštalickej podobe, je odporúčané pridávať 60-120g do vírivky alebo 30g do vane.

Upokojujúcich či naopak povzbudzujúcich vôní si môžete užiť nielen vo vírivke, ale v našom e-shope ponúkame aj vonné esencie do sauny, infrasauny, pre parné kúpele a balneo vane.