Zdravotné prínosy vírivých bazénov

Zdravotné prínosy vírivých bazénov

Existuje ohromné ​​množstvo informácií ohľadom terapeutických účinkov vírivých bazénov. Máte fyzicky namáhavú prácu, sedíte celý deň pri počítači, bolí vás chrbát, kĺby, máte bolesti hlavy? Všetky tieto problémy dokáže vírivý bazén zmierniť, častejšie však tieto problémy úplne odstráni a vráti vášmu telu i mysli opätovnú vitalitu.

Ako sa správa telo vo vírivke a v čom vám dokáže pomôcť? 

Po 05 minútach ... krvný tlak sa znižuje a srdcový rytmus sa začína spomaľovať 
Po 08 minútach ... cirkulácia krvi sa zlepšuje, pociťujeme zahrievanie nôh a rúk 
Po 12 minútach ... svaly začínajú relaxovať, odplavuje sa mliečna kyselina a toxíny 
Po 15 minútach ... bolesti hlavy a ďalšie bolesti ustupujú, telo dosahuje rovnováhu

Bolesť 

Masážny účinok vírivých vaní spoločne s horúcou vodou prináša natiahnutých a napätým svalom možnosť dokonalej relaxácie a stimuluje tvorbu endorfínov (tiež nazývaný ako hormón šťastia, pretože sa uvoľňuje do mozgu a spôsobuje dobrú náladu a pocity šťastia), ktoré tlmia bolesť. Keď ste ponorení vo vírivom bazéne, vaša váha je vodou podstatne redukovaná, čo pôsobí relaxačne na vaše kĺby, svaly a predovšetkým chrbtové svaly.

Nespavosť 

Ponorenie vášho tela do teplej bublajúce vody vám pomôže v noci rýchlo a bez problémov zaspať a ponoriť sa do hlbšieho spánku, než ktorý obvykle máte. Využitím vírivky sa v prvých momentoch vaša telesná teplota zvýši, ale po opustení vírivky opäť poklesne, čo pomôže k rýchlejšiemu zaspanie a hlbšiemu odpočinku. 

Stres 

Relaxácia v horúcom vírivom bazéne spôsobuje povolenie svalového napätia a zbavenie sa pocitu starostí a stresu. Teplá voda má tendenciu mierniť rýchlosť telesných procesov, spomaľovať aktivitu vnútorných orgánov, bublajúce a nadnášajúca vodu vám umožňuje zažiť menšia gravitácia našej planéty, ako sme zvyknutí z bežného života. Vírivka stimuluje citlivosť receptorov na koži, zlepšuje jej prekrvenie, čím zvyšuje náš pocit uspokojenia z chvíle pokoja.

Očista 

Očista tela je jedna z najlepších vecí na vírivých bazénoch. Počas relaxácie sa otvárajú naše póry, ktoré sa dokonale čistí, toxíny odchádzajú z nášho tela, ktoré opäť získava stratenú vitalitu. K tomu prispieva samozrejme aj lepšia cirkulácia krvi, ku ktorej vírivka prispieva. 

Artritída 

Zvýšená teplota vody vo vírivke pomáha odstrániť stuhnutosť a opuchy spôsobené artritídou, stimuluje krvný obeh. V týchto prípadoch sa odporúča počkať, až cítite, že vaše svaly sú uvoľnené, následne vykonať niekoľko pomalších cvikov a opäť sa ponoriť do vírivky, kde proces relaxácie dokončíte. Využitie vírivé vane konzultujte so svojím odborným lekárom.

Kardiovaskulárny systém 

Počas rokov bolo dokázané, že relaxácia v teplom bazéne s masážnym prúdom, je vhodná pre ľudí trpiacich kardiovaskulárnymi problémami alebo pre pacientov po operáciách srdca, lebo vírivky sú veľmi jemné a nespôsobujú také zaťaženie srdca. 

Celulitída a zníženie váhy 

Využívanie vírivých bazénov přspívá tiež blahodárne k potlačeniu celulitídy, alebo ak pomarančovej kože. Teplá voda a masážne trysky totiž prispievajú k vypínaniu kože a redukcia celulitídy. Vírivky prispievajú aj k zníženiu váhy a to tým, že teplá voda spôsobuje lepšiu cirkuláciu krvi a rýchlejšie odbúravanie podkožného tuku.